Nacházíte se:

Broušení a leštění skla

Naše společnost BLS Pavel Dostál (Broušení a leštění skla), která vznikla v Turnově v roce 1991, se zabývá především rovinným broušením skleněných či keramických polotovarů a výrobou skleněných průzorů do potravinářských aparatur. Mezi naše další služby patří například broušení a leštění hranolů do osvětlovacích systémů, zábrusy laboratorního skla a broušení skleněných zátek do chemických aparatur.
Jako vedlejší službu nabízíme také broušení a leštění dekorativního skla či těžítek. V současné době má firma 15 pracovníků a sídlí na Luční ulici v Turnově.

Z historie

Naše společnost se ve svých začátcích zaměřovala na broušení a leštění lustrových ověsů a skleněných dílů pro figurky. Tehdejším sídlem firmy byla přízemní budova skladu dřívějšího Svazarmu v Přemyslově ulici v Turnově, kde jsme měli pronajaty brousící a leštící stroje.
Po půl roce jsme, bohužel pro nás, dostali výpověď a vypadalo to, že naše brusírna se šesti pracovníky bude muset ukončit svou výrobní činnost. Usmálo se na nás ale štěstí.
Počátkem roku 1992 jsme vyhráli v sázkové loterii o záchranu závodních koní nádhernou závodní klisnu Amande Praline, kterou jsme prodali sázkové kanceláři a za získané peníze jsme pořídili brousící stroje. Následně jsme získali výrobní prostory v budově na Palackého ulici, kde se dříve brousily drahokamy. Navázali jsme tak na svou předchozí výrobu a navíc jsme ji rozšířili, když jsme v průběhu dalších let zakoupili nové stroje k opracovávání (např. frézy, lapovací a leštící přístroje, brusku na kulato). Díky těmto strojům, jež využívají moderní technologii diamantových nástrojů, jsme zvýšili produktivitu a kvalitu zpracování, než jaká byla při broušení volným zrnem na hladinářských strojích.